#16 2011-11-03 20:23:56

pomroczny

Poszukiwacz prawdy

Skąd: Nowe Rumunki
Zarejestrowany: 2011-10-19
Posty: 186
Punktów :   

Re: Marihuana i krzyż w sejmie

Z dilerami masz racje, a co do tego, że narkotyki są groźniejsze to faktycznie było nagłośnione, dopiero, podczas próby legalizacji wyszło na jaw jak to jest na prawdę.
Zgadzam się z drugą częścią twojej wypowiedzi Axronie.

Offline

 

#17 2011-11-03 21:19:17

 tuttifrutti

Nowy użytkownik

Skąd: manufaktury
Zarejestrowany: 2011-11-03
Posty: 5
Punktów :   

Re: Marihuana i krzyż w sejmie

nie zgadzam się z faktem, ze marihuana nie uzależnia. to bzdura. każdy narkotyk uzależnia nawet jeśli nie tak fizycznie to psychicznie. tak samo uzależniają papierosy i alkohol jak i marihuana. myślisz, że ona nie wpływa źle na Twój mózg i Twoje funkcjonowanie? to porozmawiaj sobie z osobą, która nigdy nie miała z tym do czynienia, a później z osobą dla której palenie zioła jest na porządku dziennym. wątpię czy nie zauważysz różnicy. jeśli nie zabije Cię sama marihuana to zabiją Cię choroby przez nią spowodowane. Zgadzam się może i pomaga łagodzić ból ale wszystko co pomaga również i jakoś szkodzi. przecież papierosy też Cię nie zabijają bo to nie one lecz choroby, które są spowodowane paleniem. tak samo jest z alkoholem. Nie można powiedzieć, ze coś jest bezpieczne bo nie uzależnia. poza tym nie ma podziału na narkotyki miękkie i twarde. jedno i drugie to narkotyki, jedno i drugie tak samo niebezpieczne i uzależniające. gdyby zalegalizowano marihuanę ten kraj byłby jeszcze głupszy. ludzie nie kryli by się już z paleniem zioła, które byłoby dostępne dla wszystkich. podejrzewam, że nie mogłabym patrzeć spokojnie na to jak w przyszłości 9 - 10 dzieci będą palić marihuanę. bo do tego z pewnością by doszło tak jak teraz to jest z papierosami. najpierw zalegalizowano by marihuanę, a później kokainę, amfetaminę i tak dalej bo dlaczego jedno jest legalne, a drugie nie? Marihuanie mówię nie. proste, że i tak teraz ludzie palą ale przynajmniej się z tym ukrywają, a inni czują pewien strach przed sięgnięciem po to bo skoro jest nielegalne to znaczy, że pewnie niebezpieczne. a gdyby było legalne i dostępne dla wszystkich to nikt by się już nie powstrzymywał, przecież to jest dla ludzi więc można palić, bo skoro zalegalizowali to trzeba korzystać, a chyba nie o to chodzi?

Offline

 

#18 2011-11-04 14:57:47

pomroczny

Poszukiwacz prawdy

Skąd: Nowe Rumunki
Zarejestrowany: 2011-10-19
Posty: 186
Punktów :   

Re: Marihuana i krzyż w sejmie

Nikt nie napisał, że marihuana nie uzależnia, więc nie wiem czemu tak sądzisz. Jak już pisałem wcześniej, nie można sądzić, że ludzie będą chcieli legalizacji innych narkotyków.
A skoro przeszkadzało by ci, że 9-10 letnie dzieci palą zioło, to nie przeszkadza Ci, że palą papierosy, albo piją alkohol. Co to jest "mniejszy syf". Mam wrażenie, że w tym kraju, żeby coś zmienić to trzeba wieków, bo ludzie zawsze będą się czepiać, że 99% ludzi zacznie ćpać, a w realu zaczęło by ćpać tylko trochę więcej ludzi niż teraz, bo jak ktoś będzie chciał ćpać to będzie ćpał a jak nie będzie chciał to tego nie zrobi. Legalizacja tu nic nie zmieni może przynieść tylko pożytek dla państwa.

Offline

 

#19 2011-11-04 20:23:27

 Troll don Leon

Użytkownik

Skąd: Wągliszyn nad Odrą koło Wisły
Zarejestrowany: 2011-10-28
Posty: 52
Punktów :   -3 

Re: Marihuana i krzyż w sejmie

''dać mu palec, a weźmie całą rękę'' ten cytat bardzo dobrze się odnosi do twojej wypowiedzi drogi pomroczny. Jeśli zalegalizujemy maryhe będzie na jakiś okres czasu spokój, ale później ludzie, którzy palą będą naciskać aby zalegalizować amfe, kokainę, haszysz. Bo czemu to ma być legalne, a cała reszta nie.

tuttifrutti narkotyki dzieli się na miękkie i twarde nie jestem znawcą tego tematu bo mnie to najzwyczajniej nie interesuje ale jeśli dobrze pamiętam narkotyki miękkie to te mniej szkodliwe, a twarde to te, które są bardziej szkodliwe, szybciej wykańczają organizm, mocniej i silniej uzależniają.

Offline

 

#20 2011-11-04 21:32:25

 tuttifrutti

Nowy użytkownik

Skąd: manufaktury
Zarejestrowany: 2011-11-03
Posty: 5
Punktów :   

Re: Marihuana i krzyż w sejmie

tak co prawda teoretycznie taki podział istnieje lecz nie można dzielić w taki sposób narkotyków. narkotyk to narkotyk. każdy uzależnia. bez wyjątku. czy to jest tzw. twardy czy miękki. zdarzyło mi się czytać na ten temat więc trochę się orientuję.
pomroczny. tak jeśli ktoś chce to bierze i teraz ale zauważ, że jeśli coś masz na wyciągniecie ręki to prędzej z tego skorzystasz niż z czegoś do czego jest dostęp w pewnym sensie utrudniony. nie napisałam, ze nie boli mnie widok palących dzieci. bo chyba większość żeby nie powiedzieć wszystkich boli widok dzieciaków, którzy się marnują. przekreślają swoją przyszłość głupotą, chęcią zaimponowania innym. rozumiem, że każdy popełnia błędy ale człowiek powinien uczyć się na błędach.

Offline

 

#21 2011-11-04 21:45:53

pomroczny

Poszukiwacz prawdy

Skąd: Nowe Rumunki
Zarejestrowany: 2011-10-19
Posty: 186
Punktów :   

Re: Marihuana i krzyż w sejmie

Ja bym powiedział, że jak zalegalizują narkotyki, to dostęp do nich nie będzie w żaden sposób ułatwiony dla nieletnich. Ja już wiele razy pisałem o tym, żeby nie wyprzedzać faktów i nie pisać o tym co będą ludzie chcieli zalegalizować, jeśli się zalegalizuję marihuanę. Równie dobrze mogą oni chcieć legalizacji heroiny i równie dobrze mogą chcieć legalizacji adopcji dzieci przez pary homoseksualne.

Offline

 

#22 2011-11-04 21:55:44

 tuttifrutti

Nowy użytkownik

Skąd: manufaktury
Zarejestrowany: 2011-11-03
Posty: 5
Punktów :   

Re: Marihuana i krzyż w sejmie

dostęp nie będzie ułatwiony? czy Ty wiesz co piszesz? oni będą mieli to wyłożone wręcz na tacy. co z tego, że może im tego nie sprzedadzą ale chyba zawsze ma się starszych kolegów. zawsze jest, ze tak powiem Pan, który dwa cztery na dobę stoi pod sklepem jakby nakazano mu pilnować. on również zakupi takie coś jeśli go o to poprosisz. tak samo teraz jest z alkoholem i papierosami. co z tego, że w sklepach nie sprzedają tego nieletnim (bywają wyjątki) jak zawsze ma się pewne znajomości. tu nie chodzi o wyprzedzanie faktów lecz przyszłościowe  myślenie i realistyczne spojrzenie na świat. ludzie już tacy są pragną coraz więcej i więcej. nie patrząc na konsekwencje, które to ze sobą niesie.

Offline

 

#23 2011-11-04 22:17:08

pomroczny

Poszukiwacz prawdy

Skąd: Nowe Rumunki
Zarejestrowany: 2011-10-19
Posty: 186
Punktów :   

Re: Marihuana i krzyż w sejmie

Tak, ale to ułatwi dostęp do narkotyków, tylko osobom z małych miasteczek w dużych miastach łatwo można spotkać dilera a co za tym idzie łatwo można dostać narkotyki. Po za tym mi chodziło o sposoby, w których winni są tylko nastolatki, np. kradzieży marihuany od rodziców którzy palą, po za tym narkotyki są droższe od papierosów i nie każdego nastolatka będzie stać na kupienie narkotyków, a jak już będzie kogoś stać to i tak pewnie kupi od dilera bo takie narkotyki będą dawać większego kopa.

Offline

 

#24 2011-11-04 22:39:48

 tuttifrutti

Nowy użytkownik

Skąd: manufaktury
Zarejestrowany: 2011-11-03
Posty: 5
Punktów :   

Re: Marihuana i krzyż w sejmie

nie będzie go stać. zawsze na początku znajdzie na to pieniądze, a gdy się już uzależni będzie zdolny do wszystkiego by je zdobyć.

Offline

 

#25 2011-11-05 09:15:43

pomroczny

Poszukiwacz prawdy

Skąd: Nowe Rumunki
Zarejestrowany: 2011-10-19
Posty: 186
Punktów :   

Re: Marihuana i krzyż w sejmie

Zgadzam się z tym, że będzie w stanie zrobić wszystko dla narkotyków. Jednak są one drogie, więc będzie musiał albo kraść, albo sprzedawać swoje rzeczy, a wtedy zainteresują się nim jego opiekuni, jeżeli będą normalni.

Offline

 

#26 2011-11-05 10:14:35

JedynyTaki

Niszczyciel kłamstw

Zarejestrowany: 2011-10-28
Posty: 88
Punktów :   -7 

Re: Marihuana i krzyż w sejmie

Marihuana powinna byc zalegalizowana , lecz powinni ją udostępnic w medycynie... I tu Trollu mylisz się , marihuana jest tylko niebezpieczna dla organizmu w dużych dawkach , tylko ludzie którzy przedawkują , lecą... Zdjęcie krzyża też powinno się odbyc , nie dyskryminujmy innych religii to tak jakbys my narzucali im swoją religie i swoje poglądy na świat.. Trzymam strone pomrocznego;d

Offline

 

#27 2011-11-06 07:48:59

pomroczny

Poszukiwacz prawdy

Skąd: Nowe Rumunki
Zarejestrowany: 2011-10-19
Posty: 186
Punktów :   

Re: Marihuana i krzyż w sejmie

Czemu, powinni ją udostępniać, tylko w medycynie? Wiadomo, że tam powinni ją udostępnić jak najszybciej, jednak debata na temat jej legalizacji powinna odbyć się jak najszybciej.

Offline

 

#28 2011-11-06 11:45:31

JedynyTaki

Niszczyciel kłamstw

Zarejestrowany: 2011-10-28
Posty: 88
Punktów :   -7 

Re: Marihuana i krzyż w sejmie

Dlaczego tylko w medycynie?
Większosc ludzi zacznie przesadzac i przedawkowywac...
Co będzie prowadziło do mass'owych smierci..
a tego raczej panstwo nie chcę.

Offline

 

#29 2011-11-06 12:48:17

pomroczny

Poszukiwacz prawdy

Skąd: Nowe Rumunki
Zarejestrowany: 2011-10-19
Posty: 186
Punktów :   

Re: Marihuana i krzyż w sejmie

Nie dramatyzujmy, równie dobrze mogą przedawkować alkohol. Nie każdy narkoman będzie ćpał na śmierć, równie dobrze teraz mogą to zrobić, a nie słyszy się o częstych przypadkach. Na narkotyki nie rzuci się zaraz 70 %, którzy postanowią ćpać do upadłego. Po za tym Polacy wytrzymują śmiertelne dawki alkoholu więc marihuany też wytrzymają

Offline

 

#30 2011-11-06 19:28:43

JedynyTaki

Niszczyciel kłamstw

Zarejestrowany: 2011-10-28
Posty: 88
Punktów :   -7 

Re: Marihuana i krzyż w sejmie

patrząc obiektywnie lepsza marycha która daje spokoj i człowiek się chilluout'uje niż alkohol po którym wariują..

Offline

 
Tutaj możesz wpisać treść, która ma sie ukazać w stopce forum.

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.plwzor-zaproszenia-na-komunie.eu proste-zaproszenia-slubne.eu recznie-robione-zaproszenia-slubne.eu