#1 2011-11-08 19:49:20

Axron

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-11-03
Posty: 57
Punktów :   -1 

Św. Ojciec Pio stygmatykiem

Uwaga, poniższa teoria spiskowa jest bardzo kontrowersyjna. Ostatnio natrafiłem na kilka dość ciekawych informacji na temat jednego ze świętych kościoła katolickiego. Otóż wedle kościoła Pio był stygmatykiem.

Stygmat - określenie stosowane w niektórych religiach do określenia ran będących symbolem szczególnego związku z Bogiem. Zjawisko znane np. z wierzeń chrześcijańskich (rany odpowiadające ranom Chrystusa na czole, dłoniach, stopach i boku) i islamskich (rany odpowiadające ranom Mahometa odniesionym przez niego podczas bitew). Człowiek u którego takie rany występują nazywany jest stygmatykiem.

A teraz przykłady owych stygmatów u świętego:

- 20 września 1918 roku, Ojciec Pio podczas słuchania spowiedzi otrzymał pierwszy raz stygmaty – pięć krwawiących ran na ciele, znajdujących się w miejscach ran Jezusa Chrystusa zadanych mu podczas ukrzyżowania. Rany te pozostały na ciele Ojca Pio przez 50 lat, aż do końca jego życia. Krew wypływająca ze stygmatów miała pachnieć jak perfumy lub kwiaty. To zjawiska towarzyszyło również życiu wielu świętych i otrzymało nazwę „woni świętości”.

A tutaj parę cytatów:

- "Ostatniej nocy stało się coś, czego nie potrafię ani wyjaśnić, ani zrozumieć. W połowie mych dłoni pojawiły się czerwone znaki o wielkości grosza. Towarzyszył mi przy tym ostry ból w środku czerwonych znaków. Ból był bardziej odczuwalny w środku lewej dłoni. Był tak wielki, że jeszcze go czuję. Pod stopami również czuję ból".

"Rankiem 20 dnia ostatniego miesiąca, w chórze, po tym jak odprawiłem Mszę świętą, uległem drzemce podobnej do słodkiego snu. [...] Zobaczyłem przed sobą tajemniczą osobę, podobną do tej, którą widziałem wieczorem 5 sierpnia. Jedyną różnicą było to, że z jej dłoni, nóg i boku kapała krew. Ten widok przeraził mnie i poczułem, że ta chwila jest nie do opisania. Myślałem, że umrę, jeżeli Pan nie zainterweniuje i nie wzmocni mojego serca, które było blisko pęknięcia. Wizja zniknęła i zdałem sobie sprawę z tego, że moje ręce, nogi i bok ociekały krwią. Wyobraź sobie agonię, jaką przeszedłem i przechodzę praktycznie codziennie. Serce nieustannie krwawi, zwłaszcza od czwartkowego wieczoru do soboty. Drogi ojcze, umieram z bólu, z powodu ran i z wynikającego z tego wstydu, który czuję głęboko w mojej duszy. Boję się, że wykrwawię się na śmierć, jeżeli Pan nie wysłucha mojego szczerego błagania i nie uwolni mnie z tego stanu. Czy Jezus, który jest dobry, udzieli mi tej łaski? Czy On przynajmniej uwolni mnie ze wstydu spowodowanego przez te zewnętrzne znaki? Będę wznosił swe modlitwy i nie przestanę Go błagać, póki w Swym miłosierdziu nie zabierze go, nie ran, ani cierpienia, co jest niemożliwym, ponieważ chcę być zjednoczony z bólem, lecz te zewnętrzne znaki, które powodują mi tak wielki wstyd i upokorzenie nie do zniesienia"

Ukazane są również zdjęcia na których widać rany na dłoniach świętego. Jednak pojawiają się również kontrowersję. Oto i one:

- Oskarżyciele Ojca Pio przedstawiali przeciwko niemu kilka zarzutów. Oskarżali go o chorobę umysłowa, niemoralne podejście do kobiet, niewłaściwe wykorzystanie funduszy oraz o oszustwo – twierdzili, że stygmaty były wykonywane fenolem, po to tylko, by zyskać sławę. Stawiali również zarzuty, że woń świętości Ojca Pio, unosząca się dookoła niego, to rezultat samowydzielającej się wody kolońskiej[14]. Agostino Gemelli, zakonnik, lekarz i psycholog, założyciel Uniwersytetu Katolickiego Najświętszego Serca Jezusa w Mediolanie, wnioskował, że Ojciec Pio był „ignorantem i samookaleczającym się psychopatą, który wykorzystuje ludzką łatwowierność”.

- Historyk Sergio Luzzatto i inni, zarówno wierzący, jak i niewierzący, oskarżali Ojca Pio o fałszowanie stygmatów. Teoria Luzzatto mówi, że Ojciec Pio używał fenolu, by samookaleczać się. Ta teoria jest oparta na dokumencie znalezionym w Watykańskich archiwach – zeznaniu Marii De Vito, aptekarki z San Giovanni Rotondo, od której Ojciec Pio wziął 4 gramy fenolu[27]. Według zeznania De Vito, Ojciec Pio prosił ją, by zachowała to w tajemnicy, mówiąc, że fenol był potrzebny do sterylizacji igieł. Podczas procesu beatyfikacyjnego ten dokument został przebadany i odrzucony przez Kościół katolicki. Jeden z komentatorów wyraził przekonanie, że Kościół prawdopodobnie oddalił ten zarzut, gdyż jeden ze świadków zeznał, że fenol rzeczywiście został wykorzystany do sterylizacji: „W owym czasie szalała hiszpanka i chorzy chłopcy potrzebowali zastrzyków. Z powodu braku lekarzy, ojcowie Paolino i Pio podawali zastrzyki, używając fenolu, jako czynnika sterylizującego.

Offline

 

#2 2011-11-08 20:18:18

pomroczny

Poszukiwacz prawdy

Skąd: Nowe Rumunki
Zarejestrowany: 2011-10-19
Posty: 186
Punktów :   

Re: Św. Ojciec Pio stygmatykiem

To jest kilkanaście powycinanych fragmentów nie ułożonych w spójną całość. Gdybyś to st byłby skrócił o połowę, tekst byłby bardziej przejrzysty. To o stygmatach ojca i jego cytaty mogłeś dać do tła historycznego.
To wszystko nie zmienia faktu, że to jest bardzo ciekawa teoria spiskowa. Mogłeś jednak lepiej sformułować argumenty, a nie po prostu skopiować wypowiedzi historyków.

Offline

 

#3 2011-11-08 20:19:33

Axron

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-11-03
Posty: 57
Punktów :   -1 

Re: Św. Ojciec Pio stygmatykiem

Jak dla mnie ta cała zabawa w tło historyczne jest zbędna, po co rozbijać na 3254525235 wątków jedną rzecz a i tak w każdym z tych tematów albo gadamy o tym samym, albo rozmowa schodzi na offtop .

Offline

 

#4 2011-11-08 20:39:25

pomroczny

Poszukiwacz prawdy

Skąd: Nowe Rumunki
Zarejestrowany: 2011-10-19
Posty: 186
Punktów :   

Re: Św. Ojciec Pio stygmatykiem

Dla zasady Chodzi o to, że jak wejdzie tu jakieś dziecko neo z problemem zrobienia pracy domowej to przepisze całą twoją wypowiedź jako teorie spiskową i część będzie miał źle. Z pozoru to nie problem, ale zacznie on robić złą opinię o naszym forum. Jeżeli natomiast nasze wypowiedzi będą w dobrych miejscach to ludzie czytający forum będą szczęśliwi.
Jest jeszcze druga korzyść, twoich informacji było mało. Gdybym ja jednak chciał wypisać wszystkie informacje o Skull & Bones, albo o 11 września w jakiejś torii spiskowej to zajmowałaby ona z 30 akapitów, a tak jest bardziej przejrzysta. Ponadto ja znałem informacje o tym papieżu bo kiedyś czytałem dużo o stygmatykach, może nie znałem wypowiedzi, ale kojarzyłem, kim on jest co zrobił, itd. Nie ukrywam, ze byłem zirytowany tym, że straciłem, czas czytając informacje które już znałem. Idąc dalej tokiem myślenia, skoro po co podział na tło historyczne i teorie spiskowe, to po co jest podział na teorie współczesne, archiwalne i wymyślone. Po co jest podział na teorie spiskowe i ogólne informacje. W ogóle po co są jakiekolwiek podziały, wpiep**my wszystko w jeden wątek i będzie dobrze.

Offline

 

#5 2011-11-08 20:40:49

 Troll don Leon

Użytkownik

Skąd: Wągliszyn nad Odrą koło Wisły
Zarejestrowany: 2011-10-28
Posty: 52
Punktów :   -3 

Re: Św. Ojciec Pio stygmatykiem

Jestem tego samego zdania co Axron, dana teoria niepowinna być rozbijana na nie wiadomo ile wątków tylko powinna być opisana w jednym a nie w kilku

Offline

 

#6 2011-11-08 21:02:11

pomroczny

Poszukiwacz prawdy

Skąd: Nowe Rumunki
Zarejestrowany: 2011-10-19
Posty: 186
Punktów :   

Re: Św. Ojciec Pio stygmatykiem

To nie jest rozbijanie teorii spiskowej. Ludzie tacy jak ja, którzy znają historię i nie muszą czytać cennych informacji z tła historycznego tracą czas nad czytaniem połowy wypowiedzi a czasem jej większej części. Tracę czas czytając wypowiedzi które są umieszczone w innym dziale, co jest chore.
Zresztą dałem propozycję jeden wątek, pod nim wszystkie posty wtedy nie będzie problemów.

Offline

 

#7 2011-11-09 15:39:46

JedynyTaki

Niszczyciel kłamstw

Zarejestrowany: 2011-10-28
Posty: 88
Punktów :   -7 

Re: Św. Ojciec Pio stygmatykiem

Wracając do o. Pio.
Moim zdaniem to nie jest rzadna teoria spiskowa , jest wiele dowodow na to ,że atakował go również Diabeł.
A wiemy sami ,że złe duchy nie atakują bez powodu , tylko zaczepiają świętych i ludzi o głebokich sercach;)

Offline

 

#8 2011-11-09 16:51:03

pomroczny

Poszukiwacz prawdy

Skąd: Nowe Rumunki
Zarejestrowany: 2011-10-19
Posty: 186
Punktów :   

Re: Św. Ojciec Pio stygmatykiem

To co podał Axron nie jest teorią spiskową tylko cytatami ludzi o Pio, lub jego cytatami. Axron mógł ułożyć, sensowne argumenty na to, że jest to teoria spiskowa a nie, że po protu historycy twierdzą, że się okaleczał, i ich cytaty. Historyk może się mylić, tak jak człowiek. Ty nie podałeś, żadnych argumentów na to, że Pio mógł coś zyskać.

Offline

 

#9 2011-11-09 17:16:24

JedynyTaki

Niszczyciel kłamstw

Zarejestrowany: 2011-10-28
Posty: 88
Punktów :   -7 

Re: Św. Ojciec Pio stygmatykiem

To bezsens CLOSE TOPIC!

Offline

 

#10 2011-11-13 15:40:30

pomroczny

Poszukiwacz prawdy

Skąd: Nowe Rumunki
Zarejestrowany: 2011-10-19
Posty: 186
Punktów :   

Re: Św. Ojciec Pio stygmatykiem

To ma sens jak się odpowiednio zredaguje pierwszy akapit.

Offline

 

#11 2011-11-19 20:30:40

Sherlock

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-10-14
Posty: 37
Punktów :   

Re: Św. Ojciec Pio stygmatykiem

Jestem zdania, że ojciec Pio był świętym, nie sądzę aby był on zdolny do samo okaleczania się. Jednak nawet jak to zrobił gdy kontaktował się z Bogiem to Bóg mu tak widocznie kazał. Bo w końcu "Niezbadane są wyroki Boże" .

Offline

 

#12 2011-12-22 18:46:14

pomroczny

Poszukiwacz prawdy

Skąd: Nowe Rumunki
Zarejestrowany: 2011-10-19
Posty: 186
Punktów :   

Re: Św. Ojciec Pio stygmatykiem

To nie jest żadna teoria spiskowa, więc nie wiem czemu Axron dodał ją tu.

Offline

 
Tutaj możesz wpisać treść, która ma sie ukazać w stopce forum.

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.plmaterace janpol motoryzacja Przeprowadzki Chorzów tanio