#1 2011-10-29 13:17:13

Sherlock

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-10-14
Posty: 37
Punktów :   

Facebook

Pewnie większość osób (jeżeli nie wszyscy) którzy czytają to forum mają Facebooka. Został on oficjalnie założony w 2004r. przez Marka Zuckerberga, lecz tak na prawdę jego założycielem jest CIA. Jaki mają w tym cel? To jest chyba oczywiste, co dziesiąty mieszkaniec Ziemi dobrowolnie udostępnia swoje dane na Facebooku, a CIA ma do nich dostęp, bez większego wysiłku i co więcej może ono zdobywać dane milionów ludzi bez wydawania pieniędzy.
Od lat CIA finansuje prywatne przedsiębiorstwa w Stanach, w tym również te które pozyskują informacje w internecie. Taka działalność nazywa się open source intelligence investment ( wywiad na podstawie ogólnodostępnych danych). Idea jest bardzo prosta, jeśli dziewięć na dziesięć firm nie osiągnie tego co chce CIA to zostanie jedna wspaniała jak np. Facebook. Kiedy takie przedsiębiorstwa zwiększają swoje znaczenie CIA zaczyna bardziej się nimi interesować. W wielu z nich ( również w Facebooku) pracownicy agencji pełnią funkcję członków zarządu.
Prawie pewne jest, że CIA wspierało Facebook, albowiem Howard Cox jest byłym, pracownikiem CIA, pracował on w przedsiębiorstwie Greylock Partners, które inwestowało w Facebooka w 2006r. Nie ma dowodów, że CIA w 2004 roku włożyła miliony w uruchomienie Facebooka, ale niemożliwe jest, żeby CIa odmówiło sobie dostępu do 700 milionów profili  użytkowników takich portali jak Facebook czy google. Dzięki firmie Recorder Future  w którą CIA zainwestowało 20 milionów dolarów, agencja ma dostęp do najnowszej technologii działającej w czasie rzeczywistym, która śledzi każdy wpis do wyszukiwarki google, twittera i blogów.

Offline

 

#2 2011-10-29 20:56:43

pomroczny

Poszukiwacz prawdy

Skąd: Nowe Rumunki
Zarejestrowany: 2011-10-19
Posty: 186
Punktów :   

Re: Facebook

Słyszałem o tej teorii, ale nie znałem tyle dowodów na jej potwierdzenie, może mnie to nie przeraża bo i tak wiem, że nie można pozostać anonimowym w internecie, jednak wiedza, że CIA wie o mnie to wszystko co zamieszczam na Facebooku, powoduje u mnie lekką ekscytację.
Ciekawe jakby CIA zareagowało, gdyby ktoś dla żartów napisał na swojej tablicy planowany atak terrorystyczny a w informacjach o sobie napisał, że jest terrorystą i chce końca stanów

Offline

 

#3 2011-10-29 21:02:03

 Troll don Leon

Użytkownik

Skąd: Wągliszyn nad Odrą koło Wisły
Zarejestrowany: 2011-10-28
Posty: 52
Punktów :   -3 

Re: Facebook

sądzę że taki wpis by nie zrobił na nich większego wrażenia, gdyż CIA potraktuje to jako żart albo może to być dla nich na rękę

Offline

 

#4 2011-10-29 21:57:06

pomroczny

Poszukiwacz prawdy

Skąd: Nowe Rumunki
Zarejestrowany: 2011-10-19
Posty: 186
Punktów :   

Re: Facebook

Miałem nadzieje, że na ten temat wypowie się ktoś kto wie cokolwiek o CIA. Ale takich idiotycznych odpowiedzi jestem sam sobie winien, powinienem bardziej sprecyzować pytanie, jednak myślałem, że ktoś kto wymyśli jak będą wyglądały ewentualne działania CIA, będzie miał jakiekolwiek pojęcie o tym jak działa ta organizacja w dzisiejszych czasach, niestety przeliczyłem się.
Swoją pomysłowością nie zaskoczył mnie nikt inny jak Troll don Leon, który znowu wypowiada się na temat czegoś o czym nie ma zielonego pojęcia, albo jego informacje na ten temat są źle sprecyzowane lub przestarzałe.
Wiem, że powinienem utworzyć nowy wątek pt. "Jak działa CIA", ale nie chce mi się bo i tak pewnie niektórzy by do niego nie zajrzeli, ( nie mam namyśli Ciebie Trollu, bo ty jesteś zaiste aktywnym użytkownikiem). 11 września 2001 r. był przełomowym dla całego świata a już na pewno dla Stanów Zjednoczonych. Kraj ten bardzo zmienił się po tym wydarzeniu również CIA, przed tym wydarzeniem prawdopodobnie zignorowało by coś takiego, bo w rzeczywistości zbagatelizowało jeszcze większe przypuszczenia co do ataku. Jednak po tym ataku nie mogą sobie już na to pozwolić, kiedyś bardzo się tym interesowałem i o ile się nie mylę "Biały wywiad" zajmuje się właśnie zbieraniem informacji na taki temat. CIA zareagowało by na 90% jednak nikt by tym nie wiedział. Na początek prawdopodobnie, śledziło by podejrzanego w internecie jeśli trafiliby na więcej przypuszczeń przeszliby do realnego świata. Jednak zakładając, że to był tylko głupi żart do tego by nie doszło, zakończyło by się to śledzeniem w internecie i nikt by się o tym nie dowiedział. Taka akcja nie trwała by pewnie dłużej niż tydzień.
Reasumując CIA nie mogło by zignorować takich informacji bo gdyby one stały się faktem opinia o nich, która i tak nie jest najlepsza została by zniszczona do końca.

Offline

 

#5 2011-10-30 08:21:21

Sherlock

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-10-14
Posty: 37
Punktów :   

Re: Facebook

Trochę irytujące jest oglądanie waszych kłótni, więc jak możecie uspokójcie się.
Co do akcji jaką przeprowadziło by CIA, to również sądzę, że szpiegowali  by podejrzanego, albowiem pamiętają jaka tragedia wydarzyła się przez głupie błędy. Sądzę jednak, że mieli by na oku takiego podejrzanego przez kilka miesięcy.

Offline

 

#6 2011-10-30 17:21:57

pomroczny

Poszukiwacz prawdy

Skąd: Nowe Rumunki
Zarejestrowany: 2011-10-19
Posty: 186
Punktów :   

Re: Facebook

Uwierz mi poszukiwaczu, że jestem bardzo spokojny, znam ludzi którzy z moim poglądami, siedzącymi na moim miejscu przed komputerem, nie pisali by o Trolu tak łagodnie tylko wyklinali by go. Ja mam trochę kultury, dlatego tak nie postępuje, jednak irytuje mnie to co wypisuje Troll i nie mam zamiaru tego puścić płazem.

Offline

 

#7 2011-10-31 18:20:04

Sherlock

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-10-14
Posty: 37
Punktów :   

Re: Facebook

Nie interesuje mnie co by robili twoi znajomi, tylko to co robisz ty, więc jak możesz uspokój się, lepszy jest miły niż niemiły charakter forum.

Offline

 

#8 2011-11-02 15:32:25

slicznotkaXD

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2011-10-15
Posty: 8
Punktów :   

Re: Facebook

To poradzicie mi czy powinnam usunąć konto na Facebooku czy nie?

Offline

 

#9 2011-11-02 16:01:20

pomroczny

Poszukiwacz prawdy

Skąd: Nowe Rumunki
Zarejestrowany: 2011-10-19
Posty: 186
Punktów :   

Re: Facebook

Myślałem, że to Troll den Leon będzie najgorszą zmorą tego forum, ale widzę, że ty ślicznotko też masz interesujące pomysły, niestety nie na temat teorii spiskowych . Jak chcesz się pytać o takie, rzeczy to w innym dziale forum.

Offline

 

#10 2011-11-03 21:55:10

Axron

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-11-03
Posty: 57
Punktów :   -1 

Re: Facebook

Mnie ten tekst odnośnie Face Booka nie rusza. Straszne CIA ma moje dane i co z tego skoro i tak do niczego ich nie użyją. Nie jestem terrorystą, szpiegiem, przestępcą itp. itd. Jestem szarym człowiekiem i w sumie mam to gdzieś.

Offline

 

#11 2011-11-04 15:36:32

pomroczny

Poszukiwacz prawdy

Skąd: Nowe Rumunki
Zarejestrowany: 2011-10-19
Posty: 186
Punktów :   

Re: Facebook

Tu nie chodzi o to, że Ciebie nie przejmuję to, że CIA przechwyci twoje dane, tylko o to, co robi ta agencja. Bo to co ona robi jest nieetyczne i łamie prawa wolności człowieka.

Offline

 

#12 2011-11-05 11:14:40

JedynyTaki

Niszczyciel kłamstw

Zarejestrowany: 2011-10-28
Posty: 88
Punktów :   -7 

Re: Facebook

Czy ja wiem czy to jest nieetyczne? Każdy na Facebook'u informacje o sobie wrzuca sam , więc musi się liczyc ,że jakaś grupa osób je zobaczy , moim zdaniem jeśli cia jest za tym to to jest idealny pomysł z ich strony.

Offline

 

#13 2011-11-05 11:20:22

pomroczny

Poszukiwacz prawdy

Skąd: Nowe Rumunki
Zarejestrowany: 2011-10-19
Posty: 186
Punktów :   

Re: Facebook

A więc jest dla Ciebie nieważne, czy ktoś czyta twoje prywatne wiadomości, czy patrzy na posty w grupach zamkniętych?

Offline

 

#14 2011-11-05 11:37:10

JedynyTaki

Niszczyciel kłamstw

Zarejestrowany: 2011-10-28
Posty: 88
Punktów :   -7 

Re: Facebook

a jeżeli chodzi o grupy zamknięte to okej , to mi przeszkadza , ale ja nie piszę tam , aż tak prywatnych inforamcji za które mogliby mnie wsadzic... Chyba ,że ktos jest nałogowcem i wszystko publikuje to może byc problem...

Offline

 

#15 2011-11-05 20:00:11

pomroczny

Poszukiwacz prawdy

Skąd: Nowe Rumunki
Zarejestrowany: 2011-10-19
Posty: 186
Punktów :   

Re: Facebook

Tu nie chodzi o to, że kogoś zamkną za pisanie, bo tego nie zrobią, gdyby to uczynili, to wszyscy zwrócili by się przeciw CIA. Co najwyżej mogą szpiegować taką osobę, i zamknąć ją, za jakiś czyn w realu. Mi raczej chodziło o to, że jak para zakochanych pisze ze sobą wspomnienia z ostatniej nocy ze szczegółami a wpadnie to w ręce CIA. Chyba nie chciałbyś, żeby Ciebie takie coś spotkało?

Offline

 
Tutaj możesz wpisać treść, która ma sie ukazać w stopce forum.

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.plRogowo wakacje Serwis laptopów naklejki na wódkę